YARDIMCI İŞ GÜCÜ

İşgücü hesaplama, ekonomide aktif olarak bulunan işgücünün toplam ülke nüfusuna göre hesaplanması ile sonuçlanmaktadır. İşgücünün katılım oranı, toplam işe uygun olan kişi sayısının toplam nüfusa bölünmesiyle bulunmaktadır. İşgücü istihdam ve işsiz olan kişilerin toplamı ile ortaya çıkmaktadır.
İşgücü türleri belirli alan ve sorumluluklara göre tanımlanması mümkündür. Bunların arasında deneyimli işgücü, deneyimsiz işgücü, geçici işgücü gibi birçok türleri bulunmaktadır. Tüm detayları ile inceleyecek olursak;
Deneyimli İşgücü: Belirli bir işi gerçekleştirmek için, yeterli teknik konu hakkında bilgi sahibi olan ve hazır durumda bulunan kişilere deneyimli işgücü denilmektedir.
Deneyimsiz İşgücü: Belirli bir işi gerçekleştirmek için, yeterli düzeyde teknik konu hakkında bilgi sahibi olmadan tecrübenin zaman ile kazanılacağın olan işgücü türüdür.
Geçici İşgücü: Geçici işgüçleri genellikle dönemsel olarak tarım, hotel gibi mesleki gruplarda yer almaktadır. Geçici işgüçleri belirli mevsimlerde talebi yüksek olan işgücü olarak geçmektedir.
Yardımcı İş Gücü

İNSAN KAYNAKLARI İÇİN

LÜTFEN TIKLAYINIZ
Yardımcı İş Gücü

İLETİŞİM İÇİN

LÜTFEN TIKLAYINIZ
2024 © ÖZEL GÜVENLİK / TEMİZLİK / ÜRETİM DESTEK HİZMETLERİ. All Rights Reserved.